Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí roku 2009 B-tým part 1

3. 12. 2009

Rok jsme začínali pravidelnými tréninky v tělocvičně, tam jsme nacvičovali náběhy na základnu, zapojování proudnic za běhu a dávaní koše za běhu. Náběhy sme začínali v úplně jiné sestavě, než běháme teď . Hned zezačátku sme museli přesunout Janka na koš a z koše stáhnout Pampeca na stroj. Jankovi šel koš líp než Pampecovi , a proto u téhle změny zůstalo hodně dlouho. Na savici byl Košt'ál a na levém křídle Karel. Béčkař zůstal Guff, Bony si udržel rozdělovač a já pravé křídlo.

Začátkem května sme jeli na soustředění do Rošťína, které zorganizovali kluci z Áčka, včele s panem Bábíkem, naložili sme veškerý vercajk, základnu, nádrž, časomíru, terče a vyjeli sme. Na soustředění sme pořád dokolečka běhali útoky, až nám z toho šla hlava kolem. Z Béčka nejeli Janek a Karel a to kvůli studijním povinnostem. Nakonec se tam ale ukázali na jeden den. My sme běhali časy kolem 20 sekund ale spíš sme víc chybovali (nebylo výjimkou i 5 pokažených útoků za sebou).
Posty každému sedly, tak sme se těšili na první závod a to do Vlkoše. Tam sme stejně tak jako Áčko dali NP (neúspěšný pokus) a to po chybě Bonyho na rozdělovači. Na závody s námi nejel Karel, tak s námi na levém proudu utíkal Jara Bělík.

Další závody následovaly v Čeložnicích, tam sme museli jet s naši ,,béčkovou mašinou" a novými, námi skoro vůbec netestovanými hadicemi, zbytek vercajku sme popujčovali od kluků z Petrova, a ti nám také půjčili kluka na pravé křídlo, protože Karlovi to zas nějak nevyšlo.     Jelikož s tímhle vybavením sme nemohli počítat s nějakým obstojným časem, tak z nás všech opadlo počáteční nadšení ze závodů a shodli sme se, že to odběhneme aspoň na jistotu. Voda byla pomalá a výsledný čas kolem 25 sekund,  ještěže klučina z Petrova přešlápl a my si odnesli další NP.

Doma sme pořádně potrénovali, pořešili, proč nám to nevychází a vydali sme se na závody do nedalekých Ratíškovic. Závody tu zde probíhají na asfaltu a tento rok byl pěkně rozpálený.

Trať je z kopce a tak nebyla nouze o rychlé časy, Áčko dalo čas 17:62 a už sme byli na základně my, jako obvykle bez Karla, kterého nahradil Jara Bělík  na levém proudu. Ještě před startem sme museli půjčit savicu od Petrova, protože ta naše praskla. Útok sme rozběhli hodně rychle až moc rychle, Bony zavřel na rozdělovači levý proud a všecek tlak šel na mě dvojnásobnou rychlostí, nestihl sem doběhnout a napojit proudnici takže další NP.

Do Petrova sme ani nejeli,protože nálada v týmu byla na bodě mrazu a navíc Áčko jelo na extraligu, tak sme zůstali bez vercajku. Po tom všem sme si řekli, že budem běhat se starým vercajkem a starými proudnicemi a to pořád.

Další týden následovala extraliga ve Vacenovicích, celý týden sme připravovali areál a nezapomněli sme ani na trénink, už sme jednohlasně vyřadili Karla a tak sme museli řešit otázku: co s levým křídlem? Na závody to vyřešil Petr z Petrova (bydlí ve Strážnici). Týden uběhl jako voda a byla tu sobota, na start jsme šli jako první, já sem se přesunul na levé křídlo, aby si Petr mohl udělat oba spoje na základně. Útok super rozběhnutý, hlavně chválím zadek za rychlou vodu. Ovšem to by sme nebyli my, kdyby se něco nepokazilo, já sem při odhozu kotouče upustil i půlspojku a celý útok byl v nenávratnu, další NP. Áčko dalo čas 18:70 a taky nebylo vůbec spokojené.

Jelikož závody ve Vacenovicích byly soušástí extraligy, následovala večerní zábava a tu sme si pořádně užili.

Druhý den byli ve Vacenovicích další závody a to Pohár mistrů, pořádaný společností Bábík-po spol s.r.o.,to nechám na příště,dnes už toho bylo dost.

 

bengaa

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

doplnění

(Jara, 3. 12. 2009 22:02)

Už je to půl roku tak si to přesně nepamatuju, a s těmi pořádnými tréninky si vybavuju až po příchodu Specy,s Dejvem to bylo totiž šulnul a pak sme šmátrali po savici

doplnění

(pampec, 3. 12. 2009 21:53)

dopnlním detail - od závodú v Čeložnicách tréninky neprobíhali skoro vúbec, po NP v Ratíškovicích došlo ke změně a začalo se trénovat pořadně což vedlo ke zlepšení našich výsledkú