Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí roku 2009 B-tým part 3

14. 12. 2009

Blížil se konec prázdnin a také konec seriálu GP Hodonín, s klukama jsme se dohodli, že si zkusíme i závody v Hovoranech, ty nebyly zahrnuty do GP, ale jako trénink dobré. Avšak co se nestalo, k našemu údivu sme zjistili, že se tam běhá jen na  2 B hadice, my jsme zvyklí běhat na 3 B.
Všechno vyřešil Martin, který nahradil zraněného Guffa a pomohl nám přeskládat základnu. Odběhli jsme si cvičně 4 útoky a hurá na závody.  V Hovoranech se běželo na dva pokusy a řádně tam pršelo. První pokus jsme dali čas 16:50, a ten nám překvapivě stačil na první místo. Druhý pokus nám nevyšel protože zadek nenabral vodu.

Druhý den jsme vyjeli do Velké nad Veličkou, tam se konal poslední závod GP Hodonín v tomto roce. Áčko bylo na extralize, tím padem zas půjčování mašiny a helem, tentokrát vše z Petrova. Běží se zde na asfaltu, i kvůli tomu jsme pomýšleli na lepší umístnění. Celý útok v pořádku, ale na konci se na asfaltu klouzaly proudnice, a tak výsledný čas po prostřiku 19:22. To nás zařadilo na 6-té místo. Celkově naše Béčko skončilo v seriálu Grand Prix okresu Hodonín na 10-tém místě z 23 účastníků.

Ve Velké jsme obdrželi pozvání na Slovácký džbánek, který se konal ve Velkých Pavlovicích. Vlastně to obdrželo naše Áčko, ale jim se jet nechtělo, tím pádem jsme si pozvánku přivlastnili my.Na džbánek jsme se vydali poprvé v sezóně v kompletním složení, a to bez nějakých náhradníků. Běželo se na dva útoky, bylo pěkné počasí, tudíž nic nebránilo rychlému času. Na tréninku jsme si střihli náš rekord 18:40, a tak jsme byli velice pozitivně naladěni. První útok nám nevyšel kvůli Bonifácovu zaváhání na základně. Zato druhý útok byl super, Bony zabral a pořádně to zatahl a my vepředu sestříkli v konečném čase 18:13 ( já rychlejší 18:12 ).

Ještě nám to nestačilo a domluvili jsme se na závody v Čejkovicích. Ovšem já jsem si na tréninku natáhl stehenní sval, místo mě domluvil Plech narychlo Jaru Bělíka, který s tím souhlasil. V Čejkovicích se také utíkalo na dva pokusy, dráha byla do zatáčky na asfaltu, a to působilo některým týmům nemalé problémy. První útok byl domluvený na jistotu a tak taky proběhl, výsledný čas byl ???? ( nikdo si nepamatuje ale kolem 19 vteřin ) . Po tomto útoku jsme se usadili na druhém místě za Vlkošem, to samozřejmě nikomu nestačilo a chtěli jsme vyhrát. Kluci druhý útok rozběhli na jedničku ale zadek neposlal vodu takže NP a konečné druhé místo.

Po tomto závodě jsme ukončili tréninky a věnovali jsme se přípravě ukončení sezóny u nás v klubovně.

Začátkem října se ještě v Petrově konala soutěž o Zlatý koš. Toho jsem se účastnil já, Janeq a Pampec. Měřilo se, kdo rychleji nabere vodu do nastartovaného stroje. Běželo se ve dvou lidech a to košař a savičář. Já jsem si vzal post savičáře a Janeq se vrátil na koš. Trénovali jsme na to 3 dny a náš nejlepší čas byl kolem 8 vteřin. V Petrově jsme měli 3 pokusy a ve druhém pokusu jsme tam střelili vodu za slušných 6,87 sekundy, to nám zajistilo 3-tí místo ze 40 účastníků. Spokojenost byla veliká. Dostali jsme za to flašku Moon Shinu a medaili, flašku sme s bráchů eště neotevřeli a asi ji vezmem na Silvestra zalepit ženským huby .

Tak to byl takový rychlý průlet našim prvním hasičským rokem.

 

bengaa

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář