Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody přes víkend 8.5. -9. 5.

13. 5. 2010

Tak a je tady další sezóna hasi závodů. Celou zimu jsme tvrdě dřeli, někdo jenom dřel a teď´ už si jen počkáme na výsledky.

Nejprve k pátečnímu tréninku. Když se řekne, že je trénink, tak je trénink za každého počasí, režimu i ročního odbobí. Až na tréninku se rozhodne, co se bude dělat. Ukecávat každého a doprošovat se lidí, jestli by mohli přijít je minulost, stojí mě to nervy, peníze i čas. Od teď' pokud je trénink, tak je dokud JÁ nedám vědět o opaku! Jsem rád, že si rozumíme.

A jdeme na závody. Ve VacObrazekenovicích se konaly o víkendu okresní závody v požárním sportu, v sobotu mladí hasiči a v neděli dorostenci. V sobotu se vedle požárního útoku běhaly také štafety a běh přes přes překážky, ješte tam byla další disciplína, bohužel jsem si nezapamatoval její název.  Závody byli výborně zorganizované, počasí se povedlo a tak děti byli nadmíru spokojené. Jedínou vadu jsem viděl v podmočeném trávníku na požárním útoku a také krajní dráhy se mohly poséct lépe, ovšem nikdo z pořadatelů nedal vědět o rozložení Obrazekdrah. Mezi mladšími žáky vyhrálo družstvo Kozojídek a starší žáky ovládlo družstvo Mistřína, oba postupují do krajského kola a doufám, že se jim tam bude dařit. Soutěž končila kolem 4 hodiny odpolední. V neděli jsme opět naklusali na areál (už v 8 hodin!!), připravili jsme dráhy a čekali jsme na příjezd dorosteneckých družstev. Ti už měli v překážkách i domeček. Závody vyhráli favorité z Ratíškovic a už se těším na zapíjení úspěchů v krajském kole.

 

 

Odpoledne jsme vyrazObrazekili na první závody do Vlkoše, Béčko bylo nahlášeno na devátém místě a Áčko se nehlásilo. Přece jim stačí zaregistrovat se až na místě, znělo z úst většiny. Nakonec šli na start až 24 a divili se, že mají mokrý náběh k základně. Jako obvykle jsme nebyli všichni, chyběl Speca, kterého na savici zastoupil Vašek z Petrova. Dalo se počítat s tím, že útok bude pomalejší ale tohle bylo moc. Košťálovi spadl při narážení koš a trvalo mu cenné sekundy, než ho správně usadil. Ani nevím kolik jsme měli čas a kolikátí jsme skončili, byl jsem naštvaný a nic mě nezajímalo. Naštěstí nás přijeli psychicky podpořit i holky a z toho sem měl velkou radost. Jana nezklamala a přivezla pro mě jeden věneček z oslavy. A čekalo se, co předvede Áčko, kluci byli nažhavení ze soustředění a určitě pomýšleli na přední pozice. Všecno bylo připravené a Hroch si ještě zkoušel náběh. Ale co se nestalo, při náběhu se mu sklouzla noha a zajel pod základnu, kde se mu zlomil kotník. Takže Áčko bude tuhle sezónu bez svého velkého tahouna a jen těžko se mu bude shánět tak dobrý člověkObrazek na místo rozdělovače. Divím se, že ve Vlkoši může být základna, která je takhle nebezpečná a po ukloznutí hrozí, že pod ní zajedete. Stačilo by tu díru překrýt nějakou dřevěnou latí!!! Jinak vydařené závody s perfektní atmosférou, co se týká organizace, neviděl sem žádný problém.

Po závodech jsme se ještě na chvíli sešli na areálu a poklábosili o né moc vydařeném Vlkoši. Snad to bude příště v Dubňanech lepší...

 

Výsledky:

 

  kategorie muži okres čas
         
1. ČÁSTKOV UH 17,82
2. VLKOŠ "A" HO 17,93
3. PETROV HO 18,04
4. MISTŘICE UH 19,07
5. PRUŠÁNKY HO 19,29
6. VŘESOVICE HO 19,36
7. VELKÁ NAD VELIČKOU "A" HO 19,38
8. VELKÝ OŘECHOV ZL 19,84
9. MISTŘÍN "A" HO 19,86
10. ČELOŽNICE HO 20,03
11. RATÍŠKOVICE "A" HO 20,03
12. VLKOŠ "B" HO 20,24
13. RATÍŠKOVICE "B" HO 20,35
14. VELKÁ NAD VELIČKOU "B" HO 20,60
15. VÉSKY UH 21,27
16. DUBŇANY HO 21,50
17. VACENOVICE "B" HO 23,35
18. KOZOJÍDKY  HO 26,93
19. HRUBÁ VRBKA HO NP
20. BRATŘEJOV ZL NP
21. SVATOBOŘICE HO NP
22. BLATNICE HO NP
23. VACENOVICE "A" HO NP
24. ROHATEC HO NP
       
  kategorie ženy okres čas
       
1. PETROV HO 18,65
2. VELKÝ OŘECHOV ZL 19,28
3. KUŽELOV "B" HO 19,69
4. KUŽELOV "A" HO 20,29
5. HRUBÁ VRBKA HO 20,62
6. HOVORANY HO 20,75
7. ČELOŽNICE HO 22,49
8. ROHATEC HO 22,98
9. BOHUSLAVICE U ZLÍNA ZL 23,24
10. LIPOV HO 24,09
11. MISTŘÍN  HO 24,42
12. DUBŇANY HO 27,01
13. KOZOJÍDKY HO 28,73
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář